ՀՀ արդարադատության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում Ղազախստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաևին:
Հանդիպմանը նախարար Հովհաննիսյանն անդրադարձել է հայ-ղազախական իրավական ոլորտի համագործակցությանը և նշել, որ այն խորացնելու մեծ ներուժ կա:
Արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաևը շնորհակալություն է հայտնել նախարարին իրավական ոլորտում համագործակցությունը խորացնելու պատրաստակամության համար և նշել, որ ղազախ մասնագետները հետաքրքրված են դատական փորձաքննությունների ոլորտում հայկական փորձով:
Ի պատասխան՝ Արփինե Հովհաննիսյանը ղազախ գործընկերների հետ դատական փորձաքննությունների ոլորտում հայ մասնագետների փորձով և ձեռքբերումներով կիսվելու պատրաստակամություն է հայտնել:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային ինտեգրացիոն գործընթացներին, ինչպես նաև սահմանադրական հանրաքվեին հաջորդած այն ծավալուն իրավակարգավորումներին, որն, ըստ սահմանված ժամանակացույցի, իրականացվում է ՀՀ արդարադատության նախարարության կողմից:
Հանդիպման ավարտին կողմերը երկու երկրների իրավական համագործակցությունը խորացնելու և այդ ոլորտում առկա ներուժն ամբողջությամբ իրացնելու պատրաստակամություն են հայտնել:

Minister of Justice receives Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Kazakhstan to the Republic of Armenia
17/06/2016
Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia Timur Urazaev.
During the meeting, Minister Hovhannisyan touched upon Armenia-Kazakhstan co-operation in the legal field and noted that there is a significant potential for deepening it. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Timur Urazaev expressed his gratitude for the readiness to deepen the co-operation in the legal field and noted that the Armenian practice in the field of forensic examinations is of interest to specialists in Kazakhstan.
In response, Arpine Hovhannisyan expressed readiness to share with Kazakh counterparts the experience and achievements of Armenian specialists in the field of forensic examinations.
During the meeting, both sides address regional integration processes, as well as extensive legal regulations, following the constitutional referendum, which are carried out by the Ministry of Justice of the Republic of Armenia in compliance with the defined schedule.
At the end of the meeting, both sides expressed readiness to deepen the legal co-operation of the countries and use the full potential existing in the field.