ՄԱԿ-ում ներկայացվել են Հայաստանի Հանրապետության պարբերական զեկույցները
Նոյեմբերի 4-ին ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Վիգեն Քոչարյանի գլխավորած պատվիրակությունը Ժնևում մասնակցել է ՄԱԿ-ի «Կանանց նկատմամբ խտրականության բոլոր ձևերի վերացման» կոմիտեի 65-րդ նստաշրջանին, որտեղ ներկայացվել են Կանանց նկատմամբ խտրականության բոլոր ձևերի վերացման մասին կոնվենցիայի կատարման վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության 5-րդ և 6-րդ պարբերական զեկույցները:
Բացելով քննարկումները ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալը նշել է, որ կանանց իրավունքների ապահովման ոլորտում արդյունավետ քաղաքականության իրականացումը գտնվում է Հայաստանի  իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում, ինչի մասին է վկայում նոր ընդունված Սահմանադրության դրույթները, որոնք նոր հնարավորություններ են նախատեսում կանանց իրավունքների պաշտպանության համար, ինչպես նաև նոր Ընրական օրենսգրքի համապատասխան կարգավորումները, ընտանեկան բռնության դեմ պայքարի մասին օրենքի մշակումը և ՀՀ կառավարության մի շարք այլ նախաձեռնություններ և իրականացրած միջոցառումներ:
Կոմիտեի անդամների հետ քննարկումների ընթացքում ՀՀ պատվիրակությունը տեղեկացրել է ոլորտում իրականացվող քաղաքականության հիմնական ուղղությունների և ձեռնարկված քայլերի մասին, ներկայացրել է հետագա ծրագրերի մշակման և իրագործման ընթացքը։

В ООН были представлены периодические доклады Республики Армения
Делегация, возглавляемая заместителем Министра юстиции Республики Армения Вигеном Кочаряном, 4 ноября в Женеве приняла участие в 65 сессии Комитета ООН "По ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин", где были представлены 5 и 6 периодические доклады Республики Армения относительно выполнения Конвенции о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин.
Открывая обсуждения, заместитель Министра юстиции Республики Армения отметил, что осуществление эффективной политики в сфере обеспечения прав женщин находится в центре внимания властей Армении, о чем свидетельствуют положения недавно принятой Конституции, предусматривающие новые возможности для защиты прав женщин, а также соответствующие регулирующие нормы нового Избирательного кодекса, разработка закона о борьбе с насилием в семье и ряд других инициатив и мероприятий, осуществленных Правительством Республики Армения.
В ходе обсуждений с членами Комитета делегация Республики Армения сообщила об основных направлениях осуществляемой политики и предпринятых шагах в этой сфере, представила процесс разработки и реализации последующих программ.