Արդարադատության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը հուլիսի 12-ին ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիային:
Ողջունելով դեսպանին՝ նախարարը բարձր է գնահատել երկու երկրների միջև առկա մի շարք ուղղություններով համագործակցությունը և ընդգծել, որ արդարադատության ոլորտում փոխգործակցությունը խորացնելու ամուր հիմքեր կան:
Արգենտինայի դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիան շնորհակալություն է հայտնել Դավիթ Հարությունյանին ընդունելության համար և նախարարի հետ քննարկել քրեական գործերով իրավական փոխօգնության վերաբերյալ համաձայնագիր ստորագրելու հնարավորությունը:

Министр юстиции принял посла Аргентины в Армении
12 июля Министр юстиции Республики Армения Давид Арутюнян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Аргентинской Республики в Армении Гонзало Урриолабеитиа.
Поприветствовав посла, Министр высоко оценил сотрудничество между двумя странами по ряду направлений и подчеркнул, что имеются прочные основы для углубления сотрудничества в сфере юстиции.
Посол Аргентины Гонзало Урриолабеитиа поблагодарил Давида Арутюняна за прием и обсудил с Министром возможность подписания соглашения о правовой взаимопомощи по уголовным делам.