Արդարադատության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը հուլիսի 12-ին ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիային:
Ողջունելով դեսպանին՝ նախարարը բարձր է գնահատել երկու երկրների միջև առկա մի շարք ուղղություններով համագործակցությունը և ընդգծել, որ արդարադատության ոլորտում փոխգործակցությունը խորացնելու ամուր հիմքեր կան:
Արգենտինայի դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիան շնորհակալություն է հայտնել Դավիթ Հարությունյանին ընդունելության համար և նախարարի հետ քննարկել քրեական գործերով իրավական փոխօգնության վերաբերյալ համաձայնագիր ստորագրելու հնարավորությունը:

Minister of Justice receives Ambassador of Argentina to Armenia
On 12 July, Minister of Justice of the Republic of Armenia Davit Harutyunyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Argentine Republic to the Republic of Armenia Gonzalo Urriolabeitia.
Greeting the Ambassador, the Minister highly appreciated the co-operation between the two countries in a number of directions and emphasised that there are strong foundations for the deepening of partnership in the justice sector.
Ambassador of Argentina Gonzalo Urriolabeitia expressed his gratitude to Davit Harutyunyan for the reception and considered with the Minister the possibility of signing an agreement on mutual legal assistance in criminal matters.