Արդարադատության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում Բուլղարիայի դեսպանին
ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը սեպտեմբերի 5-ին ընդունել է Հայաստանում Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակչիևային:
Ողջունելով դեսպանին՝ նախարարը բարձր է գնահատել երկու երկրների միջև համագործակցության ներկայիս մակարդակն ու գործընկերոջ հետ քննարկել իրավական ոլորտում փոխգործակցության հնարավորությունները:
Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակչիևան շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ Արդարադատության նախարարության հետ համագործակցության ամուր հիմքեր են ձևավորված, որոնք խորացնելու մեծ ներուժ կա:
Հանդիպման ընթացքում նախարարն ու դեսպանն անդրադարձել են փորձի փոխանակման, արդարադատության ոլորտում մասնագիտական  կարողությունների զարգացման ծրագրեր իրականացնելու հնարավորություներին, քննարկել երկու երկրներում կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված աշխատանքներն ու հետագա համագործակցության ուղղությունները նախանշելու պայմանավորվածություն են ձեռքբերել:

Министр юстиции принял посла Болгарии в Республике Армения
Министр юстиции Републики Армения Давид Арутюнян 5 сентября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Болгария в Армении Марию Павлову Цоцоркову-Каймакчиеву.
Поприветствовав посла, Министр высоко оценил нынешний уровень сотрудничества между двумя странами и обсудил со своей коллегой возможности взаимодействия в правовой сфере.
Мария Павлова Цоцоркова-Каймакчиева выразила благодарность за теплый прием и отметила, что имеются прочные основы для сотрудничества с Министерством юстиции и потенциал для его углубления.
В ходе встречи Министр и посол коснулись возможностей обмена опытом, осуществления программ развития профессиональных способностей в области юстиции, обсудили работы двух стран по направлению борьбы с коррупцией и достигли договоренности об обозначении направлений дальнейшего сотрудничества.