Գավառում քննարկվել է Հակակոռուպցիոն ռազմավարության նախագիծը
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Սրբուհի Գալյանը հուլիսի 25-ին Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ քննարկել է Հակակոռուպցիոն ռազմավարության և միջոցառումների ծրագրի նախագիծը: Հանդիպումը կազմակերպվել էր ՀՀ արդարադատության նախարարության և ««Իրավաբանների հայկական ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության կողմից:
Հիշեցնենք, որ Արդարադատության նախարարությունը մի շարք ՀԿ-ների աջակցությամբ Երևանում, Գյումրիում և Գորիսում արդեն իսկ կազմակերպել է  նման ձևաչափով քննարկումներ, իսկ առաջիկայում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ են նախատեսվում նաև Մարտունիում, Վանաձորում և Արմավիրում:
Փոխնախարար Սրբուհի Գալյանը հանդիպման մասնակիցներին ներկայացրել է Նախագծի հիմնական ուղղությունները, կոռուպցիայի կանխարգելման, կոռուպցիոն հանցագործությունների բացահայտման ու հակակոռուպցիոն կրթությանն առնչվող կարգավորումները, Հակակոռուպցիոն կոմիտեի և Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի գործիքակազմերը, ինչպես նաև անդրադարձել է այս գործընթացում տեղական ինքնակառավարման մարմինների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների ներառականության կարևորությանը:

On 25 July, Deputy Minister of Justice Srbuhi Galyan discussed with civil society representatives the draft Anti-Corruption Strategy and the Action Plan in the city of Gavar of Gegharkunik Marz. The meeting was organised by the Ministry of Justice of the Republic of Armenia and Armenian Lawyers' Association non-governmental organisation.
Let us remind that the Ministry of Justice, with the support of a number of NGOs, has already organised such discussions in Yerevan, Gyumri and Goris, and meetings are also expected to be held with civil society representatives in Martuni, Vanadzor and Armavir.
Deputy Minister Srbuhi Galyan presented to the participants of the meeting the main directions of the Draft, the regulations for prevention of corruption, disclosure of corruption crimes and anti-corruption education, the toolkits of the Anti-Corruption Committee and the Commission for the Prevention of Corruption, as well as touched upon the importance of inclusiveness of the representatives of local self-government bodies and civil society representatives in this process.