Ռուստամ Բադասյանը ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հետ քննարկել է դատաիրավական բարեփոխումներին վերաբերող մի շարք հարցեր
16/10/2019
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը հոկտեմբերի 15-ին Ստրասբուրգում հանդիպել է Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչին:
Հանդիպման ընթացքում նախարար Բադասյանն անդրադարձել է Հայաստանի դատաիրավական և հակակոռուպցիոն ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումներին, ներկայացրել այդ ուղղությամբ վերջին զարգացումները՝ մասնավորապես անդրադառնալով Կառավարության կողմից օրեր առաջ հաստատված երկու ռազմավարություններով նախատեսված կարգավորումներին:
Ռուստամ Բադասյանը ԵԽ գործընկերոջ հետ քննարկել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում մարդու իրավունքների օրակարգին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նույն օրը Հայաստանի արդարադատության նախարարը առանձին հանդիպումներ է ունեցել նաև Եվրոպայի խորհրդի Իրավունքի գերակայության և մարդու իրավունքների հարցերով գլխավոր տնօրեն Քրիստոս Ջիակումոպուլոսի, Կոռուպցիայի դեմ պայքարող պետությունների խմբի (GRECO) գործադիր քարտուղար Ջիանլուկա Էսպոզիտոյի հետ և քննարկել հարցերի լայն շրջանակ:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը հոկտեմբերի 14-16-ը Ֆրանսիայի Հանրապետության Ստրասբուրգ քաղաքում մասնակցում է «Արդարադատության թվային մարտահրավերները Եվրոպայում» խորագրով համաժողովին։

Rustam Badasyan discusses a range of issues relating to judicial and legal reforms in Armenia with Secretary General of the Council of Europe
16/10/2019
On 15 October, Minister of Justice Rustam Badasyan met with Secretary General of the Council of Europe Maria Pejčinović Burić in Strasbourg.
During the meeting, Minister Badasyan touched upon the judicial and legal reforms and reforms in the fight against corruption in Armenia, presented the latest developments and particularly touched upon the regulations provided for by the two strategies that the Government recently adopted.
Rustam Badasyan discussed with his counterpart of the Council of Europe a range of issues related to the human rights agenda in the Republic of Armenia as well.
On the same day, the Minister of Justice of Armenia also had separate meetings with Director General of Human Rights and Rule of Law of the Council of Europe Christos Giakoumopoulos and Executive Secretary of the Group of States Against Corruption (GRECO) of the Council of Europe Gianluca Esposito and discussed a broad range of issues.
Let us remind that from 14 to 16 October, Minister of Justice of the Republic of Armenia Rustam Badasyan is participating in the conference entitled "Digital Challenges for Justice in Europe" in the city of Strasbourg of the French Republic.