Արդարադատության փոխնախարարը Վրաստանում ծանոթացել է Justice House-ների գործունեությանը
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Վահե Դանիելյանը և Նախարարության քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալության պետ Անի Մխիթարյանը Թբիլիսիում գործող Հանրային ծառայությունների մատուցման սրահների (Justice Houses) գործունեությանը ծանոթանալու նպատակով փետրվարի 13-ից 15-ը այցելել են Վրաստան:
Այցի ընթացքում հանդիպել են Վրաստանի արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Միխեյիլ Սարջվելաձեի և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյանների հետ,  քննարկել Վրաստանում Հանրային ծառայությունների մատուցման սրահների գործունեությանը, մասնավորապես, իրավաբանական անձանց պետական գրանցման և քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման ոլորտներում իրականացված բարեփոխումներին, այդ գործընթացում հանդիպած խոչընդոտներին ու առկա խնդիրներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Փոխնախարարը վրացական կողմի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել շարունակել արդեն իսկ ձևավորված գործընկերային և ջերմ համագործակցությունը, մասնավորապես, ջանքեր գործադրել վրացական փորձը Հայաստանում տեղայնացնելու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ Դատաիրավական բարեփոխումների ռազմավարությամբ նախատեսված է «մեկ կանգառ, մեկ պատուհան» սկզբունքով պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից մատուցվող որոշ ծառայությունների մատուցման միասնական կենտրոն ստեղծելու միջոցառում և այդ հարցում էլեկտրոնային գործիքների ներդրում:

Заместитель министра юстиции ознакомился в Грузии с деятельностью Justice House
Заместитель министра юстиции Ваге Даниелян и руководитель Агентства регистрации актов гражданского состояния Ани Мхитарян с целью ознакомления с деятельностью действующих в Тбилиси фронт-офисов по оказанию государственных услуг (Justice Houses) посетили Грузию с 13-го по 15-ое февраля.
В ходе визита они встретились с первым заместителем министра юстиции Грузии Михаилом Сарджвеладзе и другими высокопоставленными должностными лицами, обсудили ряд вопросов, касающихся деятельности фронт-офисов по оказанию государственных услуг в Грузии, в частности, реформ в сферах государственной регистрации юридических лиц и регистрации актов гражданского состояния, преград и имеющихся проблем в этом процессе.
Замминистра и грузинская сторона договорились продолжить уже сформировавшееся тесное партнерское сотрудничество, в частности, приложить усилия для внедрения грузинского опыта в Армении.
Напомним, что Стратегией судебно-правовых реформ предусмотрено создание единого центра по оказанию по принципу "одна остановка — одно окно" определенных услуг, предоставляемых государственными органами и органами местного самоуправления, и внедрение электронных инструментов.