Արդարադատության նախարարն ընդունել է ՄԱԿ-ի բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող/ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետտոյի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև արդարադատության նախարարի տեղակալ Վիգեն Քոչարյանը, Եվրոպական հանձնաժողովի և ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի ընտրությունների աջակցության միացյալ աշխատախմբի ընտրական աջակցության հարցերով մասնագետ Դան Մալինովիչը, ինչպես նաև ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչներ Զորան Տրայկովսկին և Ռոման Շպակը:
Արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը բարձր է գնահատել ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչների հետ երկկողմ համագործակցությունը և կարևորել դրա հետագա ընդլայնումն ու խորացումը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ ընտրական օրենսգրքի նախագծին վերաբերող մի շարք հարցեր, մասնավորապես, անդրադարձել են տեխնիկական սարքավորումների կիրառմանն ու դրանց համար անհրաժեշտ պայմանների ապահովմանը:

Minister of Justice receives delegation of high-ranking UN officials
Today, Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan received the delegation headed by UN Resident Coordinator/UNDP Resident Representative in Armenia Bradley Busetto.
Deputy Minister of Justice Vigen Kocharyan, Specialist in EC-UNDP Joint Task Force on Electoral Assistance Dan Malinovich, as well as UN representatives Zoran Trajkovski and Roman Shpak were also attending the meeting.
Minister of Justice Arpine Hovhannisyan highly appreciated the bilateral co-operation with the UN representatives and attached importance to further expansion and deepening of that co-operation.
During the meeting, the parties discussed a number of issues related to the Draft Electoral Code of the Republic of Armenia and particularly touched upon the application of technical devices and ensuring of the conditions necessary for them.