Տեղի է ունեցել նոտարների թեկնածուների որակավորման ստուգման գործնական խնդիրների փուլը
Նոյեմբերի 9-ին տեղի է ունեցել Նոտարների թեկնածուների որակավորման ստուգման գործնական խնդիրների փուլը, որին մասնակցել է  24 դիմումատու: Նշենք, որ հոկտեմբերի 27-ին մեկնարկել էր նոտարների որակավորման ստուգման առաջին՝ թեստավորման փուլը, որին մասնակցել էր 34 դիմումատու:
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ, հանձնաժողովի նախագահ Վիգեն Քոչարյանը հաջողություն է մաղթել մասնակիցներին և ներկայացրել ստուգման գործնական խնդիրների ընթացակարգը:  Խնդիրների փուլի համար տրվել է 4 ժամ: Արդյունքները կամփոփվեն առաջիկա օրերին, որի մասին կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկություն:

Состоялся этап практических задач проверки квалификации кандидатов в нотариусы
9 ноября состоялся этап практических задач проверки квалификации кандидатов в нотариусы, в котором приняло участие 24 заявителя. Отметим, что 27 октября стартовал первый этап проверки квалификации нотариусов — этап тестирования, в котором приняло участие 34 заявителя.
Заместитель Министра юстиции Республики Армения, председатель комиссии Виген Кочарян пожелал удачи участникам и представил процедуру практических задач проверки. На этап задач было отведено 4 часа. Итоги будут подведены в ближайшие дни, в связи с чем будет предоставлена дополнительная информация.