Դասընթաց ՝ e-draft.am կայքը գործնականում կիրառելու վերաբերյալ
ՀՀ արդարադատության նախարարությունը դեկտեմբերի 28-ին կազմակերպել է e-draft.am կայքէջը գործնականում կիրառելու վերաբերյալ հատուկ դասընթաց, որին մասնակցել են մի շարք պետական կառույցների աշխատակիցներ:
Իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական հարթակին վերաբերող դասընթացի մասնակիցներին ներկայացվել են  համապատասխան պետական մարմինների կողմից մշակվող նորմատիվ իրավական ակտերի նախագծերը  կայքում տեղադրելու հնարավորությունները և առանձնահատկությունները:
Կայքը հնարավորություն կընձեռի ծանոթանալ տեղադրված նախագծերին, հետևել դրանց հետագա ընթացքին, իսկ կայքում գրանցվելու դեպքում նաև ներկայացնել դիտարկումներ, ծանոթանալ դրանց ամփոփաթերթին, ընդունված առաջարկություններին կամ դրանք չընդունելու հիմնավորումներին:
E-draft.am կայքը հնարավորություն կտա նաև առցանց տարբերակով կազմակերպել հանրային քննարկումներ, արդյունքում նաև՝ երաշխավորելով քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների ակտիվ մասնակցությունը իրականացվող օրինաստեղծ աշխատանքներին:

Training course on use of e-draft.am in practice
On 28 December, the Ministry of Justice of the Republic of Armenia organised a training course on the use of e-draft.am in practice. Among the participants of the training course were the staff members of a number of state organisations.
The participants of the training course devoted to the unified platform for publishing draft legal acts were introduced to the opportunities and peculiarities of posting on the website the drafts of regulatory legal acts developed by relevant state bodies.
The website will provide the opportunity to get acquainted with the posted drafts, follow the process and, in case of registration on the website, also to post comments on them, get acquainted with the summaries, accepted recommendations or the justifications for not accepting them.
E-draft.am will also provide the opportunity to organise on-line public discussions. As a result, it will also guarantee the active participation of the civil society representatives in law-making activities.