Արդարադատության փոխնախարարն ընդունել է շվեդական Ազգային դատարանների վարչության պատվիրակությանը
Արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Քրիստիննե Գրիգորյանն այսօր ընդունել է շվեդական Ազգային դատարանների վարչության պատվիրակությանը։ Վերջինս Հայաստանում նախատեսում է ծրագիր իրականացնել դատարանների կարողությունների զարգացման ուղղությամբ։
Փոխնախարար Գրիգորյանը ողջունել է հյուրերին և նշել, որ Հայաստանի Արդարադատության նախարարության առաջնահերթությունների շարքում են  հակակոռուպցիոն ու դատաիրավական բարեփոխումների հետևողական իրականացումը։ Հատկապես կարևորվել է դատական իշխանության բարեվարքության ամրապնդման, պրոֆեսիոնալիզմի բարձրացման և հաղորդակցության կարողությունների զարգացման ուղղություններով իրականացվող ծրագրերը։ Փոխնախարարը շեշտել է, որ նշված առաջնահերթությունների վերջնանպատակը դատարանների նկատմամբ հանրային վստահության առավել բարձր մակարդակի ապահովումն է:
Պատվիրակության անդամները ներկայացրել են մշակվող ծրագրի մանրամասներն ու ժամկետները: Քրիստիննե Գրիգորյանը գոհունակություն է հայտնել, որ նախարարության բոլոր առաջնահերթություններն արտացոլված են շվեդական կողմի առաջարկություններում և այդ համատեքստում ընդգծել է նաև Արդարադատության ակադեմիայի հետ նախանշվող համագործակցության կարևորությունը։
Հանդիպման ավարտին կողմերը պայմանավորվել են շարունակել սերտ շփումները՝ վերոնշյալ հարցերի շուրջ համագործակցությունը զարգացնելու նպատակով։

Заместитель министра юстиции приняла делегацию Управления национальных судов Швеции
Сегодня первый заместитель министра юстиции Кристинне Григорян приняла делегацию Управления национальных судов Швеции, которое предусматривает реализовать в Армении программу развития потенциала судов.
Заместитель министра Григорян обратилась к гостям с приветствием и отметила, что одним из приоритетов Министерства юстиции Армении является последовательное осуществление антикоррупционных реформ и реформ в судебно-правовой системе. Она особо выделила программы, осуществляемые в сфере укрепления добропорядочности судебной власти, повышения ее профессионализма и развития коммуникативных навыков. Заместитель министра подчеркнула, что конечной целью указанных приоритетов является обеспечение более высокого уровня общественного доверия к судам.
Члены делегации представили детали и сроки разрабатываемой программы. Кристинне Григорян с удовлетворением отметила, что все приоритеты Министерства отражены в предложениях шведской стороны и в связи с этим подчеркнула также значимость намечаемого сотрудничества с Академией юстиции.
В конце встречи стороны договорились о продолжении тесных контактов в целях развития сотрудничества по указанным вопросам.