Արդարադատության փոխնախարարն ընդունել է շվեդական Ազգային դատարանների վարչության պատվիրակությանը
Արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Քրիստիննե Գրիգորյանն այսօր ընդունել է շվեդական Ազգային դատարանների վարչության պատվիրակությանը։ Վերջինս Հայաստանում նախատեսում է ծրագիր իրականացնել դատարանների կարողությունների զարգացման ուղղությամբ։
Փոխնախարար Գրիգորյանը ողջունել է հյուրերին և նշել, որ Հայաստանի Արդարադատության նախարարության առաջնահերթությունների շարքում են  հակակոռուպցիոն ու դատաիրավական բարեփոխումների հետևողական իրականացումը։ Հատկապես կարևորվել է դատական իշխանության բարեվարքության ամրապնդման, պրոֆեսիոնալիզմի բարձրացման և հաղորդակցության կարողությունների զարգացման ուղղություններով իրականացվող ծրագրերը։ Փոխնախարարը շեշտել է, որ նշված առաջնահերթությունների վերջնանպատակը դատարանների նկատմամբ հանրային վստահության առավել բարձր մակարդակի ապահովումն է:
Պատվիրակության անդամները ներկայացրել են մշակվող ծրագրի մանրամասներն ու ժամկետները: Քրիստիննե Գրիգորյանը գոհունակություն է հայտնել, որ նախարարության բոլոր առաջնահերթություններն արտացոլված են շվեդական կողմի առաջարկություններում և այդ համատեքստում ընդգծել է նաև Արդարադատության ակադեմիայի հետ նախանշվող համագործակցության կարևորությունը։
Հանդիպման ավարտին կողմերը պայմանավորվել են շարունակել սերտ շփումները՝ վերոնշյալ հարցերի շուրջ համագործակցությունը զարգացնելու նպատակով։

Deputy Minister of Justice receives delegation of Swedish National Courts Administration
Today, First Deputy Minister of Justice Kristinne Grigoryan received the delegation of the Swedish National Courts Administration, which is planning to implement a programme for capacity-building of courts.
Deputy Minister Grigoryan welcomed the guests and stated that consistent implementation of anti-corruption and judicial-legal reforms are one of the priorities of the Ministry of Justice of Armenia. In particular, the programmes being implemented for the strengthening of integrity of the judiciary, the increasing of professionalism and development of communication skills were highlighted. The Deputy Minister stressed that the ultimate purpose of these priorities is to ensure a higher level of public confidence in courts.
The members of the delegation presented the details and time periods for the programme being developed. Kristinne Grigoryan expressed satisfaction with the fact that all the priorities of the Ministry are reflected in the proposals of the Swedish side and, in this context, she also stressed the importance of predetermined co-operation with the Academy of Justice.
At the end of the meeting, the sides agreed to continue the close contacts in order to develop co-operation on the aforementioned issues.